BİZİ TAKİP EDİN
İSTANBUL, TURKEY
KATEGORİLER Yarışlar 13 NİSAN 2015 / 14:58

Zamanı Gelmişti

WSBK-2015-Aragon-Chaz-Davies-Ducati


Chaz Davies, World Superbike Şampiyonasının üçüncü ayağı olan Aragon yarışını açık ara (3.1 sn.) birinci tamamlayarak Ducati'nin 58 yarış boyunca süren galibiyet hasretine bir son verdi. Ducati en son galibiyetini 2012 sezonunda 1098 R pilotu Carlos Checa ile elde etmişti. Böylece 1199 Panigale R, WSBK arenasındaki ilk galibiyetine ulaştı.


İngiliz pilot ilk yarışta kıran kırana bir mücadele sergileyerek birinciliği Kawasaki pilotu Jonathan Rea'ya kıl payı kaptırdığında kazanmaya çok yakın olduğunun sinyallerini vermişti. İkinci yarışta ise Ducati taraftarlarının beklentisini boşa çıkarmadı ve ipi en önde göğüslemeyi başardı.


_DCP1727Davide Guigliano'nun sakatlığı nedeniyle takımın ikinci motosikletini süren İspanyol pilot Javier Forés  ise Aragon yarışlarını 6. ve 5. olarak tamamladı.


Yarıştan sonra Chaz Davies 'in görüşleri şu şekilde oldu:


"Daha önce ucundan kaçırıyorduk ama bugün nihayet başardım! Kazanmak Ducati'ye geldiğimden beri benim tek hedefimdi. Bunu gerçekleştirdiğim için çok memnunum. Ducati'ye, Aruba takımına ve Ducati fanlarına boynumun borcunu Panigale'nin ilk birinciliğini alarak ödemiş olmak benim için çok önemli.  Herkesin bu sonuç için yılmadan çabaladığının farkındayım. İlk yarış güzel geçti, podyumda olduğuma sevindim ama birinciliği kaçırdığım için üzüldüm. Halbuki kazanmayı gerçekten istemiştim. Neyseki elektronik ayarlarda bir hata yaptığımın farkındaydım. İkinci yarışta bunu düzelterek galibiyetin sahibi oldum. Harika bir gündü ve umuyorum bunun devamı gelecek."


Davies-Aragon2


Ducati takımı WSBK arenasında son şampiyonluğuna 2011 senesinde Carlos Checa ile ulaşmıştı. Bu sezon 3. sıraya yerleşen Chaz Davies'in şampiyonluğu hakkında bir yorum yapmak için henüz çok erken. Görüldüğü üzere pistlerdeki üçüncü yılına giren Ducati Panigale 1199 R hiç olmadığı kadar rekabetçi bir durumda. Umutlanmamak için hiçbir sebep yok.


 

ETİKETLER : superbike WSBK yarış